Hayatınızı Kolaylaştıracak Araba Aksesuarları

Özellikle de büyük ve trafiğin yoğun olduğu bir şehirde yaşıyorsanız otomobiliniz içerisinde çok fazla vakit geçiriyorsunuz demektir. Küçük ve kapalı alan arabaların iç kısımlarına genelde çok az kişi önem verir. Oysa ki bu kadar fazla vakit geçirdiğimiz bir mekanı zevkimize göre estetik bir hale getirmek, ihtiyaçlarımızı karşılayacak aksesuarlarla donatmak trafikte geçirilen sıkıcı zamanları daha katlanılır bir hâle getirebilir.

Araba aksesuarlarının pek çok farklı işlevi olabilir. Kimileri sadece arabanın içini daha göze hitap eden bir hâle getirir, kimileri ise aile ya da kalabalık gruplarla yapılan uzun şehirler arası yolculukları daha çekilir kılar. Siz de aracınızda geçirdiğiniz süreyi ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak bazı araba aksesuarlarına yatırım yapabilirsiniz. Böylece diğer insanlar trafikte sıkılırken siz arabanızdan ayrılmak istemeyecek bir duruma gelebilirsiniz.

  1. Koltuk minderleri almayı düşünebilirsiniz

Aracınızdaki koltuklar ne kadar rahat? Belki yeterince konforlu olduğunu düşünüyorsunuz fakat sırtınız ve beliniz yeterince destek almadığı için gün içerisinde ağrıyor? Sağlıklı bir iskelet sistemi ve rahat bir sürüş için ortopedik araba koltuğu minderlerinden deneyebilirsiniz. Eğer arabanızın koltuklarında otomatik ısıtma yoksa ayrıca ısıtma fonksiyonu da bulunan araba koltuğu minderleri de bulunuyor.

Araba koltuğu minderlerini sadece sürücü koltuğuna değil bütün minderlerin üzerine koyabilirsiniz. Aile ile yapılan yolculuklar böylece çok daha keyifli geçecektir. Sürücü yanı ve arka koltuklar için dilerseniz masaj seçenekli minderler de bulunmaktadır. Özellikle de sürücü değişimli uzun yolculuklar da masaj özellikli bir araba koltuğu minderinin değeri daha iyi anlaşılır.

  1. Sıcak ve soğuk içecek tutacakları hayat kurtarır

Arabanızda içeceklerinizi koymanız için ayrı bir bölme yoksa bu araba aksesuarını mutlaka almanız gerekiyor. Aracınızı kullanırken her zaman iki elinize birden ihtiyacınız var ve uzun yolculuklarda ya da sabah erkenden işe giderken sıcak kahvenizin güven içinde durması gereken bir yere ihtiyacınız var.

Arabanız hareket halindeyken sıcak içeceklerin dökülmemesi için kahve tutacağının güvenli bir şekilde monte edilmiş olması çok önemli. Aynı şekilde aracınızda kapaklı ve çelik bir termos da bulundurmak isteyebilirsiniz. Böylece aldığınız içecekleri bunun içine boşaltarak daha güvenli bir sürüş yaşamış olursunuz.

  1. Araba Kokularıyla Aracınızın içini ferahlatın

Havalandırmayı her ne kadar sık çalıştırsanız ve aracınızın camlarını açsanız da küçük ve kapalı bir mekan olduğu için arabanızın içi yeterince ferah olmayabilir. İyi bir araba kokusu kapalı mekanda içeridekileri boğmayacak kadar hafif ve taze bir kokuya sahip olmalı. Beinagoodmood araba kokuları bir araç kokusundan istediğiniz bütün özelliklere sahip. Doğal içeriklerden ve yağlardan oluşturulmuş olan bu kokular özenle seçilmiş meyveler ve çiçeklerle yapılmıştır. Araba kokuları arabaların iç mekan hacmi göz önüne alınarak tasarlanmıştır, böylece yaydığı koku fazla güçlü olmadan hoş bir hava yaratır.

Beinagoodmood araba kokusu son derece şık bir dizayna sahiptir. Arabalara takılan köpük çam ağacı şeklinde olan araba kokularının aksine aracınızda güzel bir görünüm de sağlar. Her koku için farklı bir renk bulunur. Dilerseniz birkaç farklı koku alıp bunları değiştirerek kullanabilirsiniz.

Beinagoodmood araba kokularını ruh halinize ya da enerjinize göre seçebilirsiniz. Örneğin sabahları erken saatlerde işe giderken arabanızı kullanıyorsanız ve uykulu hissediyorsanız turunçgiller içeren ve enreji verici bir araba kokusu tercih edebilirsiniz. Öte yandan araba kullanmak sizi strese sokuyorsa rahatlatıcı ve zinde hissettiren Beinagoodmood araba kokularından yana yapabilirsiniz seçiminizi. Beinagoodmood araba kokuları uzun süre boyunca aynı yoğunlukta koku vermeye devam eder.

  1. Manyetik telefon tutacakları büyük kolaylık sağlar

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla artık telefonlarımız elimizden düşmüyor. Fakat araç kullanırken asla telefona dokunmamamız gerekiyor. Yol bulmak için GPS’i kullanmak, telefonun hoparlörü ile aramalar yapmak içinse iyi bir telefon tutma aksesuarı çok faydalı olacaktır.

Manyetik telefon tutacakları araç kullanımında hem pratik hem de daha güvenli bir sürüş sağlayan aksesuarlardır. Herhangi bir şekilde monte etmenize gerek kalmadan telefonunuzun metal arka yüzeyiyle temas ettiği an yapışan bu tutacaklar sayesinde telefonlarınızın hoparlörleri ve sesli komut sistemini kullanarak mesajlarınızı dinleyebilecek, arama yapabilecek ve yol tarifi görüntüleyebileceksiniz. Eğer arabanız satın aldığınız zaman güçlü ve kolay kullanımlı bir telefon tutacağı ile gelmiyorsa mutlaka bu manyetik telefon tutacaklarından da edinmelisiniz.

  1. Koltuk arkaları için düzenleyiciler sayesinde aracınız daha temiz

Çocuklarınız varsa ve onlarla sık sık araba içinde seyahat ediyorsanız koltuk arkası düzenleyiciler büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle de uzun yolculuklarda çocukların canı sıkılabilir, yanlarında kendilerini eğlendirmek için kitaplar, oyuncaklar ve başka malzemeler taşıyabilirler. Eğer arkadaş grubuyla tatillere çıkan biriyseniz yine kitaplar ve benzeri eşyalarınızı koyacak bir yere ihtiyacınız olacaktır.

Sürücü ve yan koltuğunun arkasına yerleştirilen, yer kaplamayan ve eşyalarınızı koyabileceğiniz koltuk arkası düzenleyicileri araba içindeki kaos ortamını tamamen yok edecektir. Kitaplar, oyuncaklar, tabletler ve telefonlar bu koltuk arkası düzenleyicilerde yerlerini alabilirler.

  1. Dar bölgeleri temizleme bezleri ve fırçaları titiz sürücülerin olmazsa olmazı

Kabul edelim, araç temizliği pek sık aklımıza gelen bir şey değil. Geldiği zaman da ilk yaptığımızı arabamızın dışını temizletmek oluyor. Oysa ki araçlarımızın iç temizliği de eşit derecede mühim. Klima ve havalandırma gibi araç aksesuarlarını temizlemek için sıradan bezler yeterli olmayacaktır. İçine toz çeken bu kısımlar havalandırmanın da yeterince temiz olmamasına sebep olabilirler. Klimanın dar kısımlarının temizlenmesi için özel bezler ve fırçalar bulabilirsiniz. Araba parçaları satan mağazalarda bulabileceğiniz bu temizleme aletleri sadece aracınızın içinin değil aynı zamanda havasının da temiz olmasını sağlayacaktır.

  1. Uzun yolculuklarda tek arkadaşınız: müzik seti

Kimi arabalar içlerinde son derece modern ve donanımlı müzik setleriyle satılır. Kimilerinde ise standart olanları bulunur. Eğer müzik dinlemeyi ciddiye alıyorsanız ve gün içerisinde sadece arabadayken müzik dinlemeye fırsat bulabiliyorsanız daha donanımlı bir sete yatırım yapmak isteyebilirsiniz. İyi ses veren hoparlörleri, bluetooth bağlantısı olan bir müzik seti sizi uzun süren yolculuklarda bile idare edebilecektir. İnternete bağlanarak müzik stream edilebilen, sahip olduğunuz şarkıları yükleyip dilediğiniz zaman dinleyebileceğiniz araba stereoları müzik severlerin kaçırmaması gereken araç aksesuarları arasında.

  1. Her zaman aktif kalanlar için bisiklet askısı

Bisiklet kullanmayı seviyorsanız, sizin için bu sadece bir ulaşım şekli değil severek yaptığınız bir sporsa arabanızın arkasına bisikletlerinizi bağlayabileceğiniz bir bisiklet askısı olması çok önemlidir. Böylece tatile gittiğinizde bisikletinizi yanınızda götürebileceksiniz. Aynı zamanda da doğada bisiklet sürmeyi seviyorsanız yine çok faydalı olabilecek bir aksesuardır.

  1. Taşınabilir buzluk

Yine uzun yolculuklara çıkanlar için tavsiye edilen araç aksesuarlarından biri. Mola yerlerindeki yemeklere fazladan para harcamak istemiyorsanız kendi içeceklerinizi ve yiyeceklerinizi saklayabileceğiniz ve yolculuklarınızda bile sağlıklı kalabileceğiniz taşınabilir buzluk büyük kolaylık sağlar. Pikniğe gittiğiniz zamanlarda da faydasını göreceğiniz bu buzlukların farklı boylarını bulabilirsiniz.