Ruhunuza Dokunan Oda Kokuları

İnsan hafızasının en yakın olduğu duyulardan biri de koku duyusudur. Aslında yeni bir ortama girdiğimizde o mekanla ilgili en son farkedeceğimiz şey ortamın kokusu olacaktır. Görme duyumuz çok daha hızlıdır. Kokuyu ise farketmemiz biraz daha zaman alır ve bizi etkilemesi çok daha yavaş bir süreçtir.

Fakat buna rağmen ruh halimizi ve o anki mood’umuzu en çok ortamın kokusu etkileyecektir. Bu nedenle de kapalı mekanlarda güzel kokuların olması zihinsel sağlığımız ve mutluluğumuz için önemli bir hâle gelmektedir.

Yaşadığınız alanı, evinizin odalarını daha mutlu olabileceğiniz ortamlara çevirmenin kolay ve ucuz bir yolu da oda kokularından geçer. İyi bir oda parfümü sayesinde dekorasyona ve yeni mobilyalara bir servet harcamadan evinizde nasıl hissettiğinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Seçeceğiniz kokutürüne bağlı olarak daha rahat ya da daha enerjik hissetmeniz mümkün. Örneğin kendinizi yorgun ve ağır kanlı hissediyorsanız, yerinizden dahi kalkmak istemiyorsanız turunç içeren kokular sizin için ideal olacaktır. Öte yandan stres altındaysanız tazelik içeren ya da pudramsı kokular sizi rahatlatacak, endişeli hislerinize son verecektir.

çubuklu oda kokusu

Oda kokusu satın alırken dikkat etmeniz gereken belli noktalar vardır. Öncelikle iyi kalitede bir markanın oda parrümünü aldığınızdam emin olmalısınız. Düşük kalitedeki oda kokuları sentetik hissi bırakan esanslar kullandıkları için ne kadar az kullanırsanız kullanın bir süre sonunda sizi rahatsız etmeye başlayacaktır. Bunun yanında astım ve migren gibi sağlık sorunlarına da yol açabilirler. Be in a Good Mood oda kokularında bu tarz sorunları yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Doğal özlerin kullanıldığı bu kokuları kullandığınız odadan çıkmak dahi istemeyeceksiniz.

Be in a Good Mood oda kokuları iki farklı formda müşterilerinin beğenisine sunulur: kokulu mumlar ve çubuklu oda kokuları. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak dilediğinizi seçebilirsiniz. Eğer sürekli olarak kalan fakat hafif bir şekilde hissedilen bir oda kokusu istiyorsanız seçiminizi Be in a Good Mood çubuklu oda kokularından yana yapmalısınız.

Çubuklu oda kokuları oda spreylerinin aksisne bir an boyunca odada ağır bir koku yayıp sonrasında hiçliğe karışmazlar. Sürekli olarak dilediğiniz yoğunlukta bir kokuyu mekanlarda sabit tutarlar. Parfümün bulunduğu şişenin içine koyacağınız çubuk sayısına göre odadaki koku yoğunluğu değişecektir. Örneğin hafif koku istediğiniz zaman az sayıda şişe içinde bulundurduğunuz çubukların sayısını istediğiniz zaman arttırarak daha yoğun bir koku elde edebilirsiniz. Tatile gideceğiniz zamanlarda ise çubukları kaldırarak saklayabilir böylece kokunun erken bitmesini engellemiş olursunuz.

Be in a Good Mood çubuklu oda kokuları alıştığınız çubuklu kokulardan çok daha farklıdır. Parfümün kendisi doğaldır, normal bir parfüm gibi vücudunuzda kullanabilirsiniz. Hassas tenlerde dahi sorun yaratmaz.

Be in a Good Mood’un çubuklu kokuları mükemmel bir performans gösterir. Kapalı mekanlarda 50 metrekareye kadar yayılır. Büyük salonlarda ve iş yerlerinde kullanmak için iyi bir seçim olacaktır. Bütün çubukları kullandığınızda ömrü 3 aydır, çubukları azalttığınızda bu süre daha çok uzayacaktır.

Be in a Good Mood çubuklu oda kokularında her farklı zevk ve amaca göre bir seçenek bulabilirsiniz. Taze, çiçeksi, meyvemsi ya da odunsu kokular arasından seçiminizi yapabilir dilerseniz evinizin farklı odaları için farklı kokular beğenebilirsiniz. Örneğin Ocean Breeze çubuklu oda kokusunu yaz aylarında banyonuzda freş bir hava yaratmak için bulundurabilir, yatak odanızda ise rahat bir uyku için lavantalı okuları tercih edebilirsiniz. Sabahları ilk işiniz oturma odanıza gitmek oluyorsa enerjiyle dolmanız için turunçgillerden oluşmuş bir koku size yardımcı olacaktır. Be in a Good Mood’un bergamut ve portakallı kokusu her an zinde hissetmeniz için harika bir seçim olacaktır. Aynı zamanda da parfüm olarak kullanabileceğiniz bu koku gün içinde neşenizi en üst seviyede tutacaktır.

Mutfak ve yemek odası gibi iştah kaçırmayan fazla ağır kokuların olmaması gereken mekanlar için Earl Grey çubuklu oda kokusu seçilebilir. Bu gibi kokular özellikle de fazla çubuk kullanılmadığında son derece hafif bir şekilde kendini belli edecek, ortamdaki insanların rahatını sağlayacaktır.

Yaratmak istediğiniz her ambiyans için farklı bir Be in a Good Mood çubuklu oda kokusu bulabilirsiniz. İster gizemli, ister neşeli bir ortam arayışında olun, aradığınız oda kokusu burada.